Sherlock Holmes kontra matura z biologii

...czyli jak skutecznie rozwiązywać arkusze maturalne z biologii, by osiągnąć maturalny sukces.

Warsztaty prowadzone przez dr n. med. Aleksandrę Zofię Rutkowską.

„Sprawa tego typu wymaga dedukcji. Gdy ten proces krok po kroku znajduje poparcie w kolejnych faktach, wtedy to, co subiektywne, staje się obiektywne i możemy zdecydowanie powiedzieć, że osiągnęliśmy nasz cel.”
(A. C. Doyle; Przygody Sherlocka Holmesa)

Wydawać, by się mogło, że Sherlock Holmes i matura z biologii to dwa różne światy, nic bardziej mylnego. Legendarny detektyw w swojej pracy kierował się zasadami logiki i dedukcji. Bacznie obserwował otoczenie, starannie zbierał dowody, dokładnie analizował poszlaki oraz umiejętnie kojarzył fakty. Dzięki tym metodom każda, nawet najtrudniejsza, kryminalna zagadka znajdowała swój szczęśliwy finał.

W dzisiejszych czasach aby dobrze zdać maturę z biologii, nie wystarczy wyuczona wiedza. Podczas rozwiązywania arkusza maturalnego trzeba dokładnie czytać polecenia, wnikliwie analizować dołączone do zadań wykresy czy tabele i pamiętać, że odpowiedź musi być spójna i konkretna. Potrzeba też sprytu oraz czujności, żeby odnaleźć cenne podpowiedzi, często ukryte w treści zadania.

Wiesz już co łączy Sherlocka Holmesa z maturą z biologii? Zasady logiki i dedukcji porządkują Twój proces myślenia, a połączone ze zdobytą wiedzą, gwarantują sukces na maturze. Jeśli chcesz się przekonać osobiście zapraszamy na bezpłatne warsztaty Sherlock Holmes konta matura z biologii na żywo online 29.03.2014 o godz. 20:00.

W programie 2 godziny zajęć teoretycznych i praktycznych mających na celu:
  • doskonalenie umiejętności czytania poleceń ze zrozumieniem,
  • rozwijanie umiejętności analizy oraz interpretacji tabel, wykresów, rysunków i wyciągania z nich wniosków,
  • naukę tworzenia jasnej i spójnej odpowiedzi ,,pod klucz” zadania,
  • poznanie zasad logiki i dedukcji porządkujących proces myślenia.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszenia!

Zapisy do dnia 25 marca:

Powrót do strony kursów maturalnych.

przygotowanie do matury | kursy biologia | kursy chemia | kursy j. polski | korepetycje