Twórcy Brainers

Twórcy Brainers Twórcy Brainers

Aleksandra Zofia Rutkowska -
Twórca Akademii Brainers

Aleksandra Rutkowska

Z wykształcenia - doktor nauk medycznych, specjalistka w dziedzinie biologii molekularnej. Ukończyła studia magisterskie na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Medycznej w Gdańsku. Absolwent Studium Medycyny Molekularnej w Warszawie. Prowadziła badania naukowe nad stworzeniem unikalnej szczepionki przeciwbakteryjnej oraz rolą genu receptora estrogenowego u kobiet.
Wykładała w Katedrze Histologii i Immunologii Akademii Medycznej w Gdańsku. Autorka skryptu do ćwiczeń z immunologii dla studentów biotechnologii. Obecnie jako adiunkt w Zakładzie Endokrynologii Klinicznej i Doświadczalnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pracuje nad rolą związków endokrynnie czynnych (EDC) w zaburzeniach zdrowotnych kobiet, w tym w patogenezie zespołu wielotorbielowatych jajników (PCOS).
Autorka stanowiska Polskiego Towarzystwa Endokrynologii dotyczącego EDC. Twórca i koordynator ogólnopolskiej Kampanii na rzecz walki z zespołem wielotorbielowatych jajników (PCOS). Twórca Akademii Brainers prowadzącej kursy maturalne i korepetycje przygotowujące na uczelnie medyczne, Brainers – organizującej konferencje naukowe oraz konsultant w Studio Brainers – specjalizującym się w grafikach medycznych oraz organizacji konferencji medycznych.

Laureatka wielu międzynarodowych konferencji naukowych, stypendystka duńskiego koncernu farmaceutycznego Novo Nordisk i zdobywczyni nagrody Czerwonej Róży dla najlepszego koła naukowego w Trójmieście.
Jej główne pasje to gotowanie, przyroda, podróże i strzelectwo.
LinkedIn

Jacek Rutkowski -
Współtwórca Akademii Brainers

Jacek Rutkowski

Z powołania lekarz, z zacięcia naukowiec. Prowadził badania nad polimorfizmem genu receptora estrogenowego alfa i jego roli w chorobie wieńcowej u kobiet w Katedrze Histologii i Immunologii Akademii Medycznej w Gdańsku. Obecnie bada wpływ radioterapii w leczeniu raka płuca na układ odpornościowy w Klinice Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Autor i współautor nagradzanych prac naukowych przedstawianych podczas międzynarodowych konferencji naukowych. Współtwórca w Brainers – organizującej konferencje naukowe oraz konsultant ds. medycznych w Studio Brainers.

Utalentowany muzycznie pasjonat fotografowania – jego unikalne przyrodnicze i krajobrazowe zdjęcia są prezentowane w galerii oraz na naszym profilu na Instagramie. Do jego zainteresowań należą też podróże i komputery.

Szymon Graczyk -
Współtwórca Akademii Brainers

Szymon Graczyk

Programista, człowiek renesansu związany z Wydziałem Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej i Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Utalentowany informatyk i artysta. Wyróżniony m.in. za projekt okładki kwartalnika 2+3d. Autor identyfikacji wizualnej wielu konferencji medycznych – w tym Po ASCO i Uro-Onko oraz międzynarodowej konferencji „Postępy w diagnostyce i leczeniu PCOS”.

Założyciel Studio Brainers tworzącego grafiki medyczne.

Autor wielu grafik medycznych publikowanych w czasopismach naukowych i prezentowanych podczas międzynarodowych konferencji. Twórca materiałów promocyjnych dla Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.
Do jego zainteresowań należą grafika, malarstwo, sztuka współczesna, strzelectwo i kufel krasnoludzkiego portera.
LinkedIn


przygotowanie do matury | kursy biologia | kursy chemia | kursy j. polski | korepetycje